יום רביעי, 23 בפברואר 2011

אבחון סרטן / מחלות באיחור- רשלנות רפואית

כיצד ניתן לקבל פיצויים משמעותיים בגין איחור באבחון סרטן או מחלות שונות
מחלת הסרטן הפכה למכת מדינה ומאות אלפי ישראלים חולים בה. לאור שכיחות המחלה, עולים במקביל גם מקרי הרשלנות הרפואית בגילוייה.
בד"כ מדובר על מצבים בהם החולה מתלונן בפני הרופא על סימפטומים של כאבי ראש, טשטוש ראיה, הקאות, לחצים בחזה וכדומה, אשר צריכים לעורר חשד מצד הרופא לבעיה האמיתית ממנה סובל החולה, אך דבר לא נעשה, לעיתים תוך זלזול של הרופא בתלונות המטופל ואי אמון.
המקרים הנפוצים ביותר של תביעות רשלנות רפואית בישראל בגין איחור באבחון, הם במקרים הבאים:
גידול סרטניהתקף לבאירוע מוחיתסביב אשךהיפרדות רשתיתמצוקה עובריתמומים מולדים

  איך מגישים תביעת רשלנות רפואית על גילוי מאוחר של מחלה / איחור באבחון סרטן:

  תביעות רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן מוגשות כאמור בכמויות אדירות בשנים האחרונות. את התביעה מגישים החולים עצמם שמחלתם התגלתה באיחור, או בני משפחותיהם. רוב התביעות הן בסוגי הסרטן הבאים: סרטן השד, סרטן המעי הגס, לוקמיה, לימפומה, סרקומה, קרצינומה, סרטן צוואר הרחם, סרטן הריאה, סרטן הלבלב, מלנומה, מיאלומה, סרטן הערמונית, סרטן בלוטת התריס.
  השלבים בהגשת תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן הם:
  שלב ראשון- פגישת ייעוץ עם עו"ד לרשלנות רפואית
  שלב שני- איסוף כל המסמכים הרפואיים ע"י עורך הדין.
  שלב שלישי- העברת המסמכים אל רופא מומחה.
  שלב רביעי- במידה והרופא המומחה קובע כי לפי דעתו הייתה רשלנות רפואית, הוא מכין חוות דעת רפואית.
  שלב חמישי- עורך הדין מכין כתב תביעה ומצרף אליו את חוות הדעת הרפואית. אם עוה"ד מעריך את תביעת הרשלנות הרפואית בפיצוי נמוך מ- 2.5 מיליון ש"ח, היא תוגש לבית משפט השלום ואם הוא מעריך שהיא שווה למעלה מכך- היא תוגש לבית משפט המחוזי.
  שלב שישי- עורך הדין מנהל את התביעה בבית משפט במטרה להשיג פיצויים עבור הלקוח. לעיתים קרובות התביעות מסתיימות בפשרה בסכום מוסכם וראוי בעיני שני הצדדים.  2 comments:

  1. תוכלו בבקשה להעריך כמה זמן צפוי שתביעה מסוג זה תתגלגל בביהמ"ש? חולי סרטן רבים הנם חולים סופניים ורוצים לראות תוצאות עוד בימי חייהם...

   השבמחק
  2. מטבע הדברים והעניין לא נוכל לענות פה באתר לשאלות מעין אלה המידע הוא לצורך הבנה ראשונית את השאר תוכלו להשלים בייעוץ מקצועי

   השבמחק

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...