יום רביעי, 15 בדצמבר 2010

קבלתי עלון המבטיח CD "מתנה" אך דורש דמי משלוח. האם זה חוקי?

קבלתי עלון המבטיח CD "מתנה" אך דורש דמי משלוח. האם זה חוקי? 

טענה של עסק כי הוא נותן מתנה כשבעצם הוא גובה תשלום, בין אם דמי משלוח או כל תשלום אחר, היא הטעיה של הצרכן, ומהווה עבירה על החוק. בהתאם כדאי להתלונן במועצה לצרכנות ובמשרד התמ"ת בעניין.
חשוב לזכור: כדי למנוע מעסקים להטעות צרכנים קובע חוק הגנת הצרכן כי לעסק מותר לפרסם רק את המחיר הכולל, כלומר מחיר שכולל כל תשלום נוסף שהעסק גובה בגין המוצר ואינו מאפשר לוותר עליו, למשל מיסים, דמי הובלה, הרכבה. בהתאם, כשנטען שהמוצר מהווה מתנה, כל גביה בגינו מהווה עבירה על החוק.
לעניין זה ניתן לעיין בהוראות סעיף 17א. לחוק הגנת הצרכן. כן מומלץ, במקרה שהעסק אינו  מתקן את התנהלותו, להגיש תלונה במועצה לצרכנות ובמשרד התמ"ת בעניין, כדי למנוע את הפגיעה בצרכנים נוספים.



אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...