יום שני, 13 בדצמבר 2010

שידורי טלוויזיה ללא מנוי לכבלים או ללוויין
שידורי טלוויזיה ללא מנוי לכבלים או ללוויין


הרפורמה בתחום שידורי הטלוויזיה, הנקראת DTT (דיגיטל טריסטיאל טלוויז'ון) היא שיטת שידורים דיגיטליים שמשודרים באמצעות תשתית קרקעית. הצרכן המבקש להתחבר צריך לרכוש ממיר בתשלום חד פעמי.
רפורמה מבורכת זו, שנעשתה ביוזמת משרד התקשורת, נכנסה לתוקף ב-1 באוגוסט 2009.


שאלות נפוצות


יש שידורי כבלים ויש שידורי לוויין. מה בעצם כל כך מיוחד בשידורי ה-DTT ? מה היתרון לצרכן?
בישראל יש צרכנים רבים  שמסתפקים בערוצים הבסיסיים, ולמרות זאת הם נאלצים לרכוש חבילת שידורים בסיסית מחברות הכבלים או הלוויין  במחיר של כ- 200 ₪ לחודש.
שידורי ה-DTT מאפשרים לצרכן לרכוש ממיר דיגיטלי בתשלום חד פעמי של 400 שקלים, ובאמצעותו הוא  יכול לצפות באיכות טובה ב-5 ערוצים בסיסיים מבלי לרכוש חבילות כלשהן מחברות הכבלים או הלוויין.
יתרון נוסף: הממיר נייד, כלומר אדם שעובר דירה לוקח אתו את הממיר והוא יוכל להפעיל אותו  בדירתו החדשה.   יתרון זה חשוב  למי שמרבים לשנות את מקום מגוריהם.

אילו ערוצים אפשר לקלוט בדרך זו?
 מדובר בערוצים האלה: הערוץ הראשון, הערוץ השני, ערוץ 10, ערוץ 33 וערוץ 99 (ערוץ הכנסת).  מתברר, שיש רבים בישראל  שערוצים אלה מספיקים להם כיוון שהם שממעטים לצפות בטלוויזיה,  או שהתשלום  עבור החבילות של חברות הכבלים והלוויין גבוה מדי עבורם.

היכן אפשר לרכוש את הממירים הללו ?
הממירים מוצעים לציבור ככל מכשיר חשמלי אחר  ונמכרים ברשתות השיווק או בחנויות החשמל, וחלות לגביו הוראות החוק בעניין אחריות.  

נציגת חברת הכבלים התקשרה אלי כדי להציע לי תעריפים אטרקטיביים. אני שוקל לעבור ל-DTT , למה אני צריך לשים לב?
חשוב מאד לוודא אם החוזה שלך עם חברת הכבלים מסתיים בתקופה הקרובה, דבר שיאפשר לך לסיים את ההתקשרות עם החברה ללא קנס יציאה. בכל מקרה של התחייבות לתקופה קצובה  על החברה להודיע לך, 45 עד 60 יום לפני מועד תום תקופת ההתחייבות, כי החוזה יסתיים , ואסור להמשיך לתת לך שירות אלא אם הסכנת באופן מפורש לתנאים החדשים שהוצעו לך.
הממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ"ת  פרסם הודעה לראשי החברות במשק בתחום הטלוויזיה והאינטרנט והזהיר אותן שלא ינסו לעקוף את הוראות החוק האוסר על חידוש אוטומטי של עסקה לתקופה קצובה.
ממכתבו אנו לומדים שהיו חברות  שהתקשרו לצרכנים  והציעו להם  לעבור למסלול אטרקטיבי יותר מבלי לגלות להם, בהתאם לנדרש בדין, שהמנוי הנוכחי שלהם עומד לפוג. כך הצרכנים עלולים להתחייב לתקופות ארוכות דבר שימנע מהם את האפשרות לעבור לממיר הDTT . 

אם מתקשרים אלי נציגי החברות ומציעים לי להאריך את המנוי, מה כדאי לי לעשות ?
קודם כל כדאי לא להתחייב עד  לקבלת כל הפרטים בכתב, כדי לוודא שאין קנסות יציאה בהצעה שלהם ואין בה התחייבות לתקופה ארוכה.
כדאי לברר מתי המנוי הנוכחי  שלנו מסתיים, ואם אנו מעוניינים לעבור ל- DTT- לסרב לחידוש. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...