יום רביעי, 15 בדצמבר 2010

כיצד ניתן לבטל רישום לקורס/לימודים?


כיצד ניתן לבטל רישום לקורס/לימודים? 

נרשמתי לקורס, שלמתי את מלוא שכר הלימוד, מספר ימים לפני תחילת הקורס התברר לי כי לא אוכל להשתתף בו. במכללה טוענים כי לא ישיבו לי כל סכום כיוון שבחוזה ההרשמה מצויין כי גם במקרה שאבטל את ההרשמה אדרש לשלם את מלוא שכר הלימוד. מה ניתן לעשות?
דבר ראשון- לא לוותר: במקרים רבים דורשים מוסדות לימוד מתלמיד שמבקש לבטל את הרשמתו סמוך למועד תחילת הלימודים לשלם את מלוא שכר הלימוד או חלק גדול ממנו למרות שהוא אינו נהנה מהלימודים. המכללות והמוסדות טוענים, כי זכותם לקבל את הכסף כיוון שכך קובע ההסכם שערכו מול התלמיד.
בשורה של פסקי דין קבעו בתי המשפט כי  תנאי גורף בהסכם השולל מהתלמיד שביטל את ההסכם את זכות השבת  הכסף ששילם, וזאת באופן גורף וללא קשר לנזק, הוא תנאי מקפח, ולכן דינו להתבטל.
יצויין, כי במוסדות הלימוד להשכלה גבוהה הנושא  הוסדר באופן ממלכתי ונקבעו כללים ברורים המחייבים החזר של מרבית הסכום לתלמיד,  בהתאם להתקדמות שנת הלימודים.
מכאן, שגם אם חתמת  על הסכם הקובע כי במקרה של ביטול ע"י התלמיד הוא ישלם את מלוא הסכום או חלק ניכר ממנו, הרי שבנסיבות המתאימות עשוי בית המשפט לבטל הוראה זו בחוזה ולחייב את המוסד הלימודי בהחזר הכספים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...