יום שישי, 5 בנובמבר 2010

על קו הזינוק


על קו הזינוק

כל ההתחלות קשות, ובגירושים, כמו גירושים , ההתחלה קשה עוד יותר. קטעי המידע זורמים אליכם מכל כיוון, הרגשת אובדן השליטה יחד עם הצער הגדול, הבלבול והחרדה יוצרים תחושת חוסר אונים. להלן המלצות אתר גט-UP לאלו שעומדים על קו הזינוק :

מאת:גט אפ : גירושין - מרכז מידע
1.חישבו – על הליך גירושין באופן ענייני. שרטטו לכם מטרות השקיפו על תהליך הגירושים ממרחק הזמן ונסו לסגל חשיבה עניינית.

2. הניחו – את רגשות הנקם, הכעס, השנאה והאשם במקום רחוק, תוכלו לטפל בהם מאוחר יותר. אל תניחו לרגשות אלו לנהל אתכם עכשיו, כשאתם על קו הזינוק.

3פנו – לייעוץ משפטי באופן מיידי. קשה להפריז בחשיבות קבלת יעוץ משפטימקיף וספציפי למקרה הגירושין שלכם. יעוץ משפטי אמור להבהיר לכם לאן מועדות פניכם לעזור לכם לברר את מטרותיכם בהליך גירושין , לבנות עבורכם אסטרטגיה שתוביל אתכם להשגת מטרותיכם, ולמקם אתכם על גבי מפת הליך הגירושין.

4. אל תרוצו – 'לרבנות' או לבית הדין הרבני על מנת ' לפתוח תיק גירושין '. 'פתיחת תיק גירושין' בבית הדין הרבני לא תמיד תביא תועלת בהליך הגירושין גם לגברים שביניכם. לניסוח התביעה בבית הדין הרבני יש משמעות רבה יותר מאשר ל'פתיחת התיק גירושין ' ולעיתים פניה לבית הדין הרבני תגרום לפונה דווקא נזק מבחינת האסטרטגיה של הליך הגירושין.

5. אספו – את כל המידע האפשרי על מצב הנכסים המשותפים ואלו שרשומים על שם כל אחד מכם, כולל חשבונות הבנק, קופות הגמל, ביטוחי המנהלים, נסחי טאבו וכיוצ'ב. עם ההתקדמות בהליך הגירושין מסמכים מהותיים עלולים להעלם באורח פלא.

6. בדקו – את חשדותיכם לבגידה. אם הנכם חושדים שבן/בת הזוג בוגד/בוגדתבכם, נסו לתעד את מעשיהם עוד לפני שהנחתם לפניהם את חשדותיכם לבגידה. לאחר גילוי הבגידה – הם יהיו זהירים הרבה יותר.

7. הציעו – פניה משותפת להליך של גישור, מתוך מטרה משותפת להגיע להסכם גירושיןהסכם ממון או לכל הסכם אחר שיסדיר את הליך הפרידה שלכם והגירושין.

8. אל תהססו – לפנות לעורך דין מומחה בתחום דיני המשפחה על מנת להגיש תביעות מתאימות במקרה שבן/בת זוגכם מסרבים להגיע להסכם גירושין או לפנות להליך של גישור. אל תנסו לחסוך ולנהל הליך משפטי בבית המשפט לענייני משפחהאו בבית הדין הרבני בעצמכם. את התביעות ניתן בשלב מאוחר יותר – ואם ניתן יהיה להגיע להסכם גירושין – למחוק.

9. שכנעו – את בן/בת הזוג לספר לילדים במשותף על כוונתכם להתחיל הליך גירושיןולהיפרד, לאחר שקיבלתם מידע ו/או יעוץ בדבר האופן בו עליכם לספר על כך לילדיכם.

10. פנו – לקבלת עזרה ותמיכה. הליך הגירושין הינו אחד מההליכים הקשים ביותר שעובר אדם בחייו, ויש לכך השלכות על מצבו הנפשי של המתגרש. כניסה להליך גירושין, גם אם נערך בהסכמה מלאה,כרוך בכוחות נפשיים מחוזקים דבר העשוי לתרום רבות להליך הגרושים.

11. בידקו – היטב כל החלטה שקיבלתם. גם אם קיימת שאיפה עצומה לסיים את הליך הגירושין במהירות, אל תיקחו על עצמכם התחייבויות שלא תוכלו לעמוד בהם. הסכם גירושין הינו הסכם בעל השפעה עצומה על עתידכם, ועליכם לבדוק היטב את השלכותיו של עתידכם. יחד עם זאת, מומלץ כמובן לעשות כל מאמץ על מנת לסיים את ההליך הגירושין בהסכם גירושין הוגן.

12. ערכו צוואה – כל עוד לא התגרשתם באופן פורמאלי, בן/בת זוגכם זכאים למחצית מחלקכם ברכוש, ואם ברצונכם למנוע זאת עליכם לערוך צוואה באופן מיידי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...