יום שישי, 5 בנובמבר 2010

יעוץ משפטי


יעוץ משפטי

תחילתו של הליך גירושים עלולה למצוא אתכם בלתי מוכנים לחלוטין. בעל שמגלה פתאום שאשתו מנהלת רומן מאחורי גבו, אשה שבעלה עזב את הבית והותיר אותה עם ילדים קטנים וללא כסף, ואף בני זוג שמחליטים להתגרש בהסכמה ולגשת מחר בבוקר 'לרבנות' על מנת ל'פתוח תיק גירושין ' נוהגים לעיתים לפנות ליעוץ מכרים שעברו הליך גירושין ולפעול על דעת עצמם.

מאת:גט אפ : גירושין - מרכז מידע
העצות שתקבלו מקרובים, יועצים למיניהם, אנשים שעברו בדיוק את 'אותו סיפור' וכיוצ'ב - עשויות לגרום נזק בלתי הפיך.
הליך גירושין הינו הליך קשה ומורכב וחשוב מאוד להיעזר בייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה לאורך כל הדרך. להלן נביא כמה סיבות טובות לתועלת שבקבלת יעוץ משפטי, או בעצם מדוע חשוב לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה?

1. לאלו ששוקלים להתגרש – על מנת לפתוח את ההליך תוך השגת נקודות זכות – חשוב לפנות לייעוץ אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה ולהבין באילו צעדים יש לנקוט עוד טרם תחילת הליכי הגירושים , איזה מידע רצוי לאסוף, מה עומד בפניכם, כיצד להתגונן מפני צעדיו של הצד שכנגד ומה צפוי לכם בהמשך הליך הגרושים. קבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה בנקודה זו עשויה לשפוך אור על ההליך המשפטי הצפוי לכם, ולעזור בקבלת ההחלה הנכונה, האם כדאי בכלל לפנות לכיוון זה. כך למשל בעל השוקל להתגרש מאישה שנמצאת בשלבי חיפוש עבודה, יפעל בצורה חכמה יותר אם ימתין עם החלטתו עד לאחר מציאת העבודה. המתנה במקרה זה עשויה לחסוך מהבעל חיוב במזונות אישה ולפתוח פתח להסכם עם בן זוג ממורמר ותלותי פחות.

2. ההליך הרגשי המלווה את הגירושין הינו דומיננטי ביותר. רגשות הכעס והנקם עלולים להפוך לרגשות הדומיננטיים ביותר ולהוביל אתכם ישר לפתחו של בית הדין הרבני במטרה להגיש תביעת גירושין. הנקמה במקרה זה עשויה לעלות לכם ביוקר.
קבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה בתחילתו של הליך הגירושין וטרם שעשיתם צעד כלשהו עשויה להציל את המצב. יעוץ משפטי יבהיר לכם מיד מספר דברים שרצוי היה לדעת טרם הגשת תביעת הגירושים, למשל -
· שלא בכל מקרה גירושים רצוי ונכון לגשת לבית הדין הרבני ולהגיש תביעת גירושין. לעיתים דווקא הבעל צריך להגיש תביעות בבית המשפט לענייני משפחה, ואילו האישה את תביעותיה לבית הדין הרבני…
· שלניסוח תביעת הגירושים יש משמעות מכרעת שכן רק תביעת גירושין שעומדת בקריטריונים מסוימים תאפשר את רכישת הסמכות בבית הדין הרבני.
· שלעיתים כדאי לנצל את הסיטואציה ולנסות לזכות דווקא בהסכם גירושין טוב יותר ע'י פניה להליך גישור.

3. הטקטיקה בהליך הגירושין היא מכרעת – יעוץ משפטי נכון אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה יוכל לעזור לכם לבחור בטקטיקה שתוביל להשגת מטרותיכם בהליך הגירושין בדרך היעילה ביותר. דוגמאות למקרים בהם הטקטיקה המשפטית חשובה ביותר הם -
· אישה שרוצה להתגרש, החליטה לפנות בעצמה לבית הדין הרבני ולהגיש תביעת גירושין . לאחר שפנתה לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה נוכחה לדעת שפניה לבית הדין הרבני לא תועיל לה במקרה דנן, ודווקא לה, שהינה עקרת בית, רצוי לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ולהגיש תביעה למזונות אישה. פסיקת מזונות אישה זמניים עשויה להפעיל על הבעל לחץ שיגרום לו להסכים לגירושין , הרבה יותר מהגשת תביעת גירושין בבית הדין הרבני.
· בעל שהחליט להתגרש מאשתו לאחר שניהל מערכת יחסים עם אישה אחרת ולא נתפס בבגידה, החליט לפנות לבית הדין הרבני, ואף הגיש תביעת גירושין כרוכה, במסגרת תביעת הגירושים עתר הבעל לחייב את האישה בגירושין , לפטור אותו ממזונות אישה ולחלק את הרכוש המשותף. במקרה ספציפי זה הייתה דירת הצדדים רשומה על שם האישה ונרכשה לפני הנישואין. הצדדים היו נשואים שנים רבות ואילו פנה אותו בעל לבית המשפט לענייני משפחה סיכוייו לזכות במחצית הדירה היו גבוהים לאין ערוך מסיכוייו לזכות בה במסגרת תביעת גירושין בבית הדין הרבני. יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה טרם ההליכים היה מבהיר לאותו בעל כי רצוי שיגיש תביעה למתן פסק דין הצהרתי על בעלותו בדירה דווקא בבית המשפט לענייני משפחה, וכל פניה בעניין זה לבית הדין הרבני עלולה לגרום לו הפסדים.

4. קבלת מידע אודות מצבכם המשפטי – גם בני זוג שהחליטו להתגרש דרך הליך גישור בהסכמה, צריכים לחתום על הסכם גירושין אשר יסדיר את כלל העניינים בניהם. פניה לקבלת יעוץ אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה בקשר למהות הזכויות של כל צד ולהשלכות ההסכמות שהגיעו אליהם בהליך הגישור לטווח ארוך, עשויה למנוע מריבות רבות בעתיד. גם ניסוח הסכם הגירושים בצורה נכונה חשוב ביותר שכן ניסוח הסכם גירושים נכון עשוי למנוע הוצאות מיותרות וניהול הליכים משפטיים בעתיד.

5. ניהול משא ומתן במקומכם ועבורכם – עורך דין מיומן המתמחה בענייני משפחה אליו תפנו לצורך ניהול המשא ומתן במקומכם עשוי להגיע לתוצאות טובות הרבה יותר מאלו להם הייתם מגיעים בעצמכם. לעיתים רק קבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בענייני משפחה במהלך המשא ומתן שאתם מנהלים עם בן זוגכם,מקנה קבלת כלים לניהול משא ומתן יעיל יותר והבהרת נקודות הזכות שלכם אל מול נקודות התורפה של הצד השני,דבר העשוי לעזור לכם מאוד בהשגת הסכם טוב יותר. לעניין זה חשוב לזכור שהסכם גירושין הינו אחד ההסכמים החשובים ביותר בהם תתקשרו במהלך חייכם ויש לו השפעה מכרעת על המשך חייכם לאחר הגירושין .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...