יום חמישי, 4 בנובמבר 2010

עשרת הדיברות לנבגדים


עשרת הדיברות לנבגדים


עשרה כללים שחשוב להכיר אם נודע לכם על בגידה בן/בת זוגכם. בין אם אתם שוקלים גירושין , ובין אם אינכם מעוניינים להכנס לסוגיית הגט, מזונות , משמורת, גירושין או שלום בית , וכל השאר - חשוב לקרוא את ההמלצות הבאות.

מאת:גט אפ : גירושין - מרכז מידע

עשה :

1. התחילו עם הגדרת האינטרס שלכם בטרם תנקטו פעולה כלשהי. כלומר – אם החלטתם שהבגידה היא סוף מערכת היחסים והינה מובילה לגירושין , יש לנקוט פעולה שונה מאשר אם החלטתם שברצונכם לפעול לשיקום מערכת היחסים ולעשות כל שביכולתכם על מנת להחזיר לזרועותיכם את בן/בת הזוג שלכם.

2. לאחר שהגדרתם את האינטרס בחרו בדרך פעולה שתשרת בצורה הטובה ביותר את האינטרס שלכם. הימנעו ממעשים שתוצאותיהם עלולות לנגוד את האינטרס שלכם ולהביא לתוצאות חסרות תקנה.

3. אם החלטתם לנסות לשקם את הנישואין – בדקו עם בן/בת הזוג האם יש נכונות מצידם לשקם את הנישואין . אם כן – פנו לייעוץ נישואין בהקדם והשקיעו במציאת פתרונות לבעיות בחיי הנישואין שהובילו לבגידה .

4. אם החלטתם להתגרש – פנו לייעוץ משפטי פרטני על מנת לבדוק את זכויותיכם ולהבין את משמעות הגירושין והאם יש השפעה לגילוי הבגידה על מערכת הזכויות והחובות בגירושין .

5. למדו לשלוט בכעסים, ברגשות שליליים, בדחפים ובמילותיכם. צעדים שתנקטו מתוך כעס, כאב, רצון לנקום, לפגוע ולהעניש, עלולים להוביל לתוצאות בלתי הפיכות, ולהיות לעיתים מנוגדים לאינטרס שלכם.


אל תעשה :

1. אל תחשפו את גילוי הבגידה לפני שהגדרתם את מטרותיכם, תכננתם היטב את צעדיכם ופניתם לייעוץ מתאים. במיוחד אל תאיימו בגירושין בהגשת תביעות או בנקיטת הליכים משפטיים.

2. אל תתעמתו עם בן/בת הזוג לבדכם ולפני שקבלתם יעוץ משפטי בעניין. לעיתים חשוב לאסוף הוכחות קבילות על דבר הבגידה לצורך חשיפתם בהליכים משפטיים וגילוי הבגידה יכול להכשיל כל ניסיון לתעד את הבגידה .

3. אל תספרו לילדים על דבר הבגידה . שיתוף הילדים בסיבות לגירושין וחשיפת הילדים למעשי אימם או אביהם תגרום להם בוודאות נזק. גם כך הליך גירושין הינו הליך קשה עבורם, שימרו עליהם ככל יכולתכם.

4. אל תפנו למקום העבודה של בן/בת הזוג הבוגדים ותספרו על דבר הבגידה . לא רק שהמעשה יעמיד אתכם באור שלילי, הוא עשוי גם למנוע כל סיכוי לשלום בית או לפיוס. גם אם פניכם לגירושין – מעשה כזה עלול להוביל להליך גירושין קשה , שיפגע גם בכם וגם בילדיכם.

5. אל תעסיקו עצמכם בניסיון למצוא מניע לבגידה או בחיפוש דרכים לנקמה. השתדלו ככל האפשר להניח את הבגידה מאחוריכם ולהביט קדימה אל העתיד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...