יום חמישי, 4 בנובמבר 2010

גירושין-המיתוסים הכי שכיחים


המיתוסים הכי שכיחים


כולם יודעים הכל על גירושין . בגדת ? יקחו לך את הילדים...אתה מרוויח משכורת מינימום? לא תשלם מזונות...תפסת אותה בוגדת ? רוץ לבית הדין הרבני...נשמע מוכר, אך אלו פשוט חלק מהמיתוסים הכי שכיחים. מיתוסים כמו מיתוסים – אינם תמיד נכונים. מערכת גט-up איגדה את עבורכם את המיתוסים הכי שכיחים בהליך גירושין ואת האמת המשפטית ביחס למיתוסים אלו.

מאת:גט אפ : גירושין - מרכז מידע

1. אם בעלך תפס אותך בוגדת או אותך בוגד – ייקחו לך את הילדים.
לא כל כך מהר לוקחים ילדים מאימם, גם אם היא בגדה באביהם. ההחלטה בענייןמשמורת ילדים נקבעת על פי טובת הילדים ולא על פי רמת פגיעתו של בן או בת הזוג עקב בגידה. רומן שניהלה אימו או שניהל אביו אינו קשור ליכולת ההורית של האם או של האב, ולכן אין קשר בין בגידת בן הזוג לבין שאלת המשמורת על הילדים.

2. אם בעלך תפס אותך בוגדת – תצאי בלי כלום.
מערכת המשפט הישראלית לא בודקת מי בגד או במי האשם לפירוק הנישואין והגירושין , ואינה מטילה עונשים על הבן זוג הבוגד בגידה אינה מהווה עילה לנישול אישה מרכושה כפי שבגידת הגבר אינה מהווה עילה לנישולו מרכושו. יחד עם זאת, אישה שבגדה מאבדת את זכותה למזונות אישה ולכתובה.

3. אם אתה גבר – רוץ ' לפתוח תיק גירושין ' ברבנות .
קודם כל ברבנות מתחתנים ובבית הדין הרבני מתגרשים. מעבר לכך לא תמיד נכון טאקטית להגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני. הגשת תביעת גירושין בבית הדין הרבני הינה כלי טאקטי, וככזה יש לנהוג בו בזהירות ובמיומנות. בנוסף – ' פתיחת תיק גירושין ' בבית הדין הרבני בדרך כלל אינה מספיקה לשם רכישת סמכות לבית הדין הרבני. אם רוצים שבית הדין הרבני ירכוש סמכות יש להגיש תביעת גירושיןולכרוך אליה את כל העניינים בהם מבקשים שבית הדין הרבני ידון.

4. אם אתה מרוויח משכורת מינימום לא תשלם מזונות .
חיוב במזונות ילדים הינו חיוב אבסולוטי. חיוב אב במזונות ילדים נקבע לא רק על סמך השתכרותו בפועל אלא גם על סמך פוטנציאל השתכרותו, על סמך הכנסה נוספת שבית המשפט מייחס לו ועל סמך נכסים רכוש וממון הרשומים על שמו. לכן, גם אדם שמשתכר משכורת מינימום יחויב בתשלום מזונות עבור ילדיו.

5. אשתך מרוויחה הרבה יותר ממך – לא תשלם מזונות ילדים .
כמו שכבר נאמר – חיוב במזונות ילדים הינו אבסולוטי ועל כן גם אם האם משתכרת יותר מהאב, עדיין יהיה האב חייב בתשלום מזונות לילדיו. יחד עם זאת ככל שהפער בין ההורים גדול יותר יהיה סכום מזונות הילדים קרוב יותר למינימום תשלום המזונות ההכרחי.

6. היא הבטיחה לך שהיא משתמשת בגלולות ונכנסה להריון – אתה לא חייב כלום לילד.
גם ילד שנולד כתוצאה ' מגניבת זרע ' הינו ילד לכל דבר ועניין ואביו יחויב לשלם עבורו מזונות גם אם אינו מוכן להכיר בו. הקריטריונים לתשלום מזונות לילד שנולד מחוץ למסגרת הנישואין או כתוצאה ' מגניבת זרע ' זהים לאלו שחלים לגבי מזונות עבור ילדים שנולדו במסגרת הנישואין והוריהם מתגרשים.

7. הוריך נתנו את כל הכסף עבור הדירה – הדירה תישאר שלך לאחר הגירושין .
אם רשמתם את הדירה על שם שניכם, הדירה תימכר ותמורתה תחולק בין שניכם בלי קשר לשאלה כמה תרם כל אחד מכם לקנייתה, אלא אם ערכתם הסכם ממוןשקובע אחרת.

8. נשאנו בקפריסין – אנחנו לא צריכים להתגרש בבית הדין הרבני .
אם שניכם יהודים תצטרכו להתגרש בבית הדין הרבני גם אם נישאתם בנישואין אזרחיים בחו'ל. יחד עם זאת הליכי גירושין כאשר הנישואין לא נערכו כדת משה וישראל יכולים להיות קלים הרבה יותר בכל מה שנוגע להתנהלות גירושין בבית הדין הרבני.

9. לסכום הכתובה אין שום משמעות – זה רק 'על הנייר'.
במצבים מסוימים ניתן לחייב גבר לשלם לאשתו את סכום כתובתה, ועל כן לא מדובר במסמך ריק מתוכן אלא במסמך משפטי שעלול לחייב את הבעל שחתם על הכתובהבתשלום סכום הכתובה לאשתו.

תגובה 1:

  1. תודה על פירוק כל המיתוסים הקשורים לעינייני גירושים. בכל אופן דבר אחד, הסכם ממון פשוט יכול לחסוך הרבה כאב לב במידה ובסופו של דבר מתגרשים. הסכם ממון בטרם עת נועד להגן על בני הזוג ולמנוע מאבקים מיותרים בהמשך הדרך

    השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...